Sosnowy Las Toruń

Aranżacja klatki schodowej – II etap osiedla Sosnowy Las – część 1/2

Klatka schodowa bywa czasem miejscem niedocenianym. Inni często zaniedbują tę przestrzeń urządzając wszystko wokół, tylko nie to. Wystarczy odrobina dodatkowego zaangażowania w cały proces tworzenia osiedla, by zadbać o ten „wspólny przedpokój”. Aranżacja klatki schodowej powinna zostać potraktowana odpowiednio poważnie i nie należy spychać jej na drugi plan. Nawet piękny budynek może przysłonić brak odpowiedniej aranżacji.  Klatka schodowa jest (w sensie aranżacyjnym) pomieszczeniem nadzwyczaj trudnym. Przestrzeni jest niewiele, podłoga jest odsłonięta, by umożliwić swobodne przemieszczanie się między kondygnacjami budynku, a ściany są wysokie… Brzmi jak wyzwanie? Pani projektant Ola Kasiorkiewicz-Demko po raz kolejny się go podjęła. Efekty wspólnego projektu możecie Państwo podziwiać na poniższych wizualizacjach, którą przestawimy w 2 częściach. Dzisiaj w pierwszej części prezentujemy Państwu wizualizacje wspólnej przestrzeni dla budynku C2.

Klatka schodowa to etap przejściowy, który pozwala nam wędrować z piętra na piętro. Warto sprawić, by ta chwila należała do przyjemnych. Całość projektu jest nakierowana na funkcjonalność. Zatroszczyliśmy się też o wystarczająco silne, ale jednocześnie niezbyt „inwazyjne” oświetlenie LED, dzięki któremu poruszanie się po schodach będzie przyjemne i bezpieczne. Oczywiście ważnymi elementami są poręcze, które w pewnym sensie mogą stanowią łącznik pomiędzy kondygnacjami, nawiązując do stylistyki. Postaraliśmy się połączyć nowoczesne odcienie szarości z naturalnym odcieniem drewna. Nietypowym akcentem będą fototapety, które pojawią się w różnych miejscach. Będą oczywiście przedstawiały zielone okolice, których nie brakuje na naszym osiedlu. Całość stworzy niebywałe poczucie przytulności, zachowując przy tym najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz.

 

Polecamy www.olakasiorkiewicz.pl

 

[cq_vc_dagallery images=”2128,2123,2127,2126,2125,2124″ thumbtitle=”” thumbdesc=”” color=”#ffffff” background=”#ffffff”]