Sosnowy Las Toruń

Kilkadziesiąt tysięcy na nowe mieszkanie – MDM i ostatnie dni na uzyskanie dopłaty

To już kolejny rok rządowego programu Mieszkanie dla Młodych (MdM). Do rozdania w formie dopłat do kredytu hipotecznego na zakup pierwszego mieszkania jest ponad 370 milionów złotych. Kolejki już się ustawiają.  Tym bardziej, że deweloperzy mają dla nas ciekawe propozycje. O popularności programu świadczą liczby.  Rok temu podobna pula została wykorzystana do połowy marca. Uruchomione również w ubiegłym roku w lipcu środki do wykorzystania w 2017 rozeszły się błyskawicznie. W ciągu ostatnich trzech dni naboru złożono wnioski na blisko 150 mln złotych. O co tyle hałasu? Podstawową kwestią jest kwota dofinansowania, jaką można uzyskać.  Dla singla kupującego mieszkanie o powierzchni np. 50 metrów na nowym osiedlu w Toruniu, dofinansowanie może wynieść co najmniej 20 tysięcy złotych. Dla rodziny z dwojgiem będzie to już kwota ponad 40 tysięcy złotych. Przy mieszkaniu 70-metrowym małżeństwo z trójką dzieci otrzyma nawet 85 tysięcy dofinansowania.

– Dofinansowanie można traktować jako wkład własny klienta – mówi Magdalena Olszewska z biura sprzedaży firmy PRES.  – Ponieważ od tego roku wartość wymaganego wkładu wynosi aż 20% wartości nieruchomości, kwota dofinansowania stanowi dla wielu rodzin jedyną szansę na nabycie własnego mieszkania.  O możliwość skorzystania z MdM warto zapytać naszych doradców, którzy służą bezpłatną pomocą poszukującym własnego mieszkania na naszym Osiedlu.

Mieszkania oferowane przez firmę PRES na Osiedlu Sosnowy Las przy ulicy Strzałowej 17 spełniają wszystkie kryteria programu Mieszkanie dla Młodych.  Ceny mieszkań zaczynają się już od 4350 zł za metr kwadratowy. Korzystając m.in.  z tej formy finansowania można kupić jedno z mieszkań powstających w ramach II etapu budowy Osiedla. Zostało jeszcze 20 mieszkań, do których klucze będą do odbioru już w październiku tego roku.  Są to lokale o powierzchni od 50 do 85 metrów kwadratowych, z co najmniej 3 pokojami,  położone na różnych kondygnacjach. – Podobnie jak w zamieszkałej już części Osiedla, nowe mieszkania posiadać będą wideofony, a samo Osiedle w docelowym etapie oferować będzie duży teren rekreacyjny położony w sosnowym lesie – podkreśla Magdalena Olszewska.  –  Na obszarze hektara pojawią się boiska do siatkówki czy koszykówki, ścieżki spacerowe, siłownia plenerowa, stoły do gry w szachy, a także altanka z miejscem do grillowania. To nie koniec dobrych informacji. Na osiedlu Sosnowy Las prawdopodobnie już wiosną ruszy budowa kolejnych budynków. Rozpoczęła się procedura pozyskiwania niezbędnych pozwoleń.  W trzecim etapie powstanie 96 mieszkań.  Gotowe mają być już w 2018 roku. Również na ich zakup będzie można wykorzystać dofinansowanie z programu MdM. Będą to już środki z kolejnej transzy przewidzianej na przyszły rok.  Będzie to już również ostatni rok działania programu. Warto skorzystać z okazji!