Sosnowy Las Toruń

Ostatni gwiezdny koncert tego lata – Leszek Możdżer

W pierwszy weekend sierpnia odbył się finalny koncert z serii „Koncertów pod Gwiazdami”. Wyjątkowe miejsce i wyjątkowy artysta – tak można określić te ostatnie muzyczne wydarzenie.

„Leszek Możdżer to muzyczna osobowość największego formatu. Pianista światowej klasy, odważny eksplorator i oryginalny twórca, wyróżniający się własnym językiem muzycznym. Do Torunia wraca chętnie, a jego koncerty zawsze stanowią wydarzenie. Tym razem spotkamy się z artystą w ramach Koncertów pod Gwiazdami. Chociaż występ odbędzie się na toruńskich Jordankach i gwiazdy na niebie będą niewidoczne, to jednak blask talentu Leszka Możdżera oraz doskonała akustyka z nawiązką wynagrodzi fakt koncertu w sali.

Leszek Możdżer to artysta totalny. Muzyczny iluzjonista, wirtuoz dla którego muzyka pozbawiona jest stylistycznych ograniczeń. Słuchając jego interpretacji rozumiemy, że piękno wydobyć można z każdego gatunku muzycznego. Niezależnie czy to jest death metal, pop, jazz, czy klasyka. Możdżer znajduje bowiem magię w miejscach, o których wielu się nawet nie śniło.

Pianista jest w Toruniu wyjątkowo lubiany i zawsze entuzjastycznie przyjmowany, bo też podczas  jego koncertów tworzy się niezwykła wręcz atmosfera. W trakcie występu Możdżer jest oszczędny w słowach, skupiony, za pomocą minimum środków nawiązuje genialny wręcz kontakt z publicznością.

Podczas Koncertów pod Gwiazdami zaprezentował się w solowym występie, który zawsze stawia przed artystą poprzeczkę bardzo wysoko. Wydaje się jednak, że właśnie podczas takich koncertów Możdżer jest w swoim żywiole. Prezentując improwizacje na temat swoich ostatnich muzycznych fascynacji pianista na nowo zdefiniuje pojęcie magii.”

Tak niepowtarzalna atmosfera rozbudza pragnienie na kolejne wydarzenia artystyczne.. Już nie możemy doczekać się przyszłorocznej edycji, na którą już Państwa zapraszamy!

źródło: http://artus.torun.pl/events/leszek-mozdzer/

 

[cq_vc_dagallery images=”1986,1984,1985,1983,1982″ thumbtitle=”” thumbdesc=”” color=”#ffffff” background=”#c4c4c4″onclick=”link_image”custom_links_target=”_self”]